Aktualności

31 maja 2020 13:22 | Aktualności

Dzień Samorządowca i Zielone Świątki

Dziś, tj. 31 maja, obchodzimy pierwszy dzień Święta Zesłania Ducha Świętego, czyli tzw. Zielone Świątki. W naszym kościele parafialnym w Kwiatkowicach oprócz ww. wydarzenia uczciliśmy również inne święto - Dzień Samorządowca.

Ks. proboszcz poświęcił w swoim kazaniu uwagę roli Ducha Świętego w naszym życiu. Przytoczył liczne przykłady, będące dowodwm  na jego obecność wśród nas.

W drugiej części kazania podkreślił zaś istotę sprawowania władzy samorządowej, jej służebność względem społeczeństwa i wpływ na losy mieszkańców danego środowiska. Wszystkim przedstawicielom Samorządu, na czele z panią Wójt i Panem Przewodniczącym - serdecznie podziękował za wykonywaną pracę. Złożył też im najserdeczniejsze życzenia zdrowia, mądrych wyborów oraz pomyślnej relizacji planów i zamierzeń.

Po mszy św. zabrała głoś Pani Wójt, która przypomniała, że w tym roku obchodzimyt w Polsce 30-tolecie władzy samorządowej. Wspomniała również o poprzednich włodarzach gminy Wodzierady, którym należy się bezspornie także pamięć społeczeństwa.

Nawiązała krótkondo do współpracy ze zmarłym niedawno nagłą śmiercią radnym - Tomaszu Grobelnym, podkreślając jego zasługi dla Gminy i duże zaangażowanie  w działalnoś samorządową.

Kończąc Pani Wójt podziękowała Księdzu Proboszczowi za pamięć i życzenia.

Mimo panującej wciąż pandemii koronawirusa - w kościele zebrało się całkiem dużo ludzi.

Przeczytano: 77 razy.| Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: