Aktualności

10 marca 2020 19:56 | Aktualności

Walne zebranie OSP w Kwiatkowicach

 W sobotę 7-go marca br. w sali OSP w Kwiatkowicach odbyło się walne zebranie sprawozdawcze OSP za 2019 r., które poprowadził Prezes druh Adam Baczyński. Miało ono nieco inny przebieg niż zwykle, bo oprócz gości, będących przedstawicielami lokalnych instytucji, tj. Gminy, Powiatu, PSP oraz Policji w Łasku, na posiedzenie zostały zaproszone Panie - żony Strażaków, jako że 8 marca, a z nim Dzień Kobiet, był w zasięgu ręki. Zaproszono także Orkiestrę Dętą z Kwiatkowic oraz "Kwiaty Polne".

Rozpoczęło sie od relacji sprawozdawczej i spraw rozliczeniowych. Prezes zapoznał zebranych z planami na 2020 rok, które są bardzo ambitne i wcale niełatwe do realizacji, chociaż znając druhów z Kwiatkowic - z pewnością je osiągną. Zarząd wywiązał się w minionym roku z zaplanowanych działań i otrzymał absolutorium, czego pogratulowała mu pani Wójt - p. Renata Szafrańska. Złożyła również jak najserdeczniejsze życzenia Strażakom za wzorową postawę. Do gratulacji przyłączyli się też pozostali zaproszeni honorowi Goście.

Kolejną częścią zebrania było uroczyste wręczenie odznaczeń Honorowym Dawcom Krwi - druhom: Z. Baczyńskiemu, Z. Jaworskiemu oraz L. Adamczykowi.

Następnie miało miejsce podziękowanie druhowi, który przeszedł na zasłużoną emeryturę - L. Adamczykowi - za wieloletnią pracę, za co również otrzymał specjalną pamiątkę.

W końcowej części posiedzenia czekała obecnych niespodzianka. Oto panowie Strażacy przynieśli naręcza tulipanów i wręczyli je, wraz z życzeniami, obecnym na sali kobietom. Panie były bardzo wzruszone i zadowolone.

Po zebraniu wszyscy obecni zostali podjęci uroczystą kolacją, w trakcie której odbył się koncert Orkiestry Dętej w Kwiatkowicach, a następnie minireczital naszego zespołu "Kwiaty Polne".

Panowała bardzo serdeczna atmosfera, która sprzyjała podtrzymywaniu sąsiedzkich i strażackich relacji. 

Trzeba przyznać, że uroczystość została przygotowana na medal.

- M. Cymerman

Przeczytano: 153 razy.| Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: