Aktualności

24 sierpnia 2020 22:09 | Aktualności

Wizyta Komisji Oświatowej

Początek tygodnia był dla Komisji Oświatowej dniem wytężonej pracy. Dokonała ona przeglądu stanu przygotowania podległych jej placówek gminnych do pracy w cieniu koronawirusa. Jako pierwszą odwiedzono Szkołę w Kwiatkowicach. Nie zabrakło tu "atrakcji", bowiem budowa nowej szkoły idzie pełną parą. Członkowie Komisji wraz z Panią Sekretarz, zastępującą Panią Wójt, która przebywa na urlopie wypoczynkowym, obejrzeli powstającą salę gimnastyczną oraz zapoznali sie z wyraźnie już zarysowującymi się pomieszczeniami rosnącego budynku. Niestety, na naukę w nowych warunkach trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, a tymczasem zadowolić się salami po byłym Gimnazjum.

W starym budynku wszystko juz prawie gotowe na przyjęcie uczniów w nadchodzacym szybkimi krokami roku szkolnym. Oczywiście w dobie epidemii pomieszczenia szkolne są wyposażone w odpowiednie środki dezynfekcyjne. Po krótkim zebraniu z pracownikami Komisja przeniosła się do GOKiS-u.

Przed wejściem na teren GOKiS Komisję zainteresowały stare suche gałęzie i drzewa, nadające sie do wycięcia. Zostały one już zgłoszone przez dyrektor M. Cymerman do Urzędu Gminy w ubiegłym tygodniu. Miejmy nadzieję, że na usunięcie ich nie trzeba będzie długo czekać.

Zanim delegacja władz oświatowych dotarła do posesji Ośrodka, jej uwagę zwrócił niedawno namalowany mural, który wszystkim bardzo się spodobał. Wyrażono też sugestię kontynuacji malowidła na dalszej części betonowego płotu. Ma on być wkrótce rzeczywiście pomalowany, jednak na jednolity zielony kolor, niezbędne materiały zostały już zakupione. Może w przyszłości dzieci zapełnią go dziełami własnego pomysłu.... W głowie dyrektor rodzi sie już nawet zamysł pewnego konkursu... ale... to jeszcze jest "w powijakach".

Po zapoznaniu sie z funkcjonowaniem Ośrodka, łącznie z oglądem wyposażenia w odpowiednie środki odkażające, Komisja udała się na krótki spacer po terenie obiektu. Szkoda, że nie przybyła tutaj kilka dni później, bowiem zobaczyłaby jeszcze pewną niespodziankę, jaką szykuje dyrektor dla użytkowników. Szczegóły bedą przedstawione w niedługim czasiew, no bo jak niespodzianka, to niespodzianka... Na koniec wizyty jeszcze wspólna fotografia na tle muralu... i nadeszła pora wyjazdu do kolejnej placówki, czyli do Szkoły w Zalesiu.

- Marzenna Cymerman

 

 

Przeczytano: 113 razy.| Wydrukuj|Do góry